در یک نگاه

گاهی به جایگاه پتروشیمی خلیج فارس نشان می‌دهد که این هلدینگ در رده‌بندی جدید با بهبود عملکرد همراه بوده است؛ چراکه در سال‌های 2014 و 2015 به ترتیب رده‌های 53 و 44 را به خود اختصاص داده بود.

0

پست های مرتبط


مشاهده پست

یک شنبه 4 مهر 1395-8:59

جایگاه ایران در میان پردرآمدترین پتروشیمی‌های جهان

گاهی به جایگاه پتروشیمی خلیج فارس نشان می‌دهد که این هلدینگ در رده‌بندی جدید با بهبود عملکرد همراه بوده است؛ چراکه در سال‌های 2014 و 2015 به ترتیب رده‌های 53 و 44 را به خود اختصاص داده بود.


جدیدترین رده‌بندی شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی دنیا که از سوی موسسه مستقل مطالعات شیمیایی (ICIS) منتشر شده، رتبه 3 هلدینگ پتروشیمی حاضر در بورس ایران را برای سال 2016 مشخص کرده است. در کنار این 3 هلدینگ ایرانی که در رده‌بندی جدید جایگاه‌های بهتری را نسبت به سال‌های گذشته به خود اختصاص داده‌اند، موسسه مستقل مطالعات شیمیایی(ICIS) فهرست 10 پتروشیمی پردرآمد جهان را نیز منتشر کرد. بر اساس رده‌بندی سال 2016 موسسه مستقل مطالعات شیمیایی(ICIS) که سالانه رتبه‌بندی شرکت‌های شیمیایی و پتروشیمیایی جهان را منتشر می‌کند،‌ هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در رده 34 قرار گرفته است. نگاهی به جایگاه پتروشیمی خلیج فارس نشان می‌دهد که این هلدینگ در رده‌بندی جدید با بهبود عملکرد همراه بوده است؛ چراکه در سال‌های 2014 و 2015 به ترتیب رده‌های 53 و 44 را به خود اختصاص داده بود.

اما 2 شرکت بورسی دیگر نیز در این رده‌بندی مورد توجه قرار گرفته‌اند که در این میان هلدینگ نفت و گاز پارسیان مسیری عکس را پیموده و با 16 درصد کاهش درآمد در جایگاه 64 رده‌بندی قرار گرفته، هلدینگ تاپیکو نیز رده 113 را به خود اختصاص داده است. در حوزه خاورمیانه نیز صنایع پتروشیمی خلیج فارس در 2 سال گذشته رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. شرکت سابیک عربستان رتبه اول را در اختیار دارد.


0

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : تحلیل خبر مبین سرمایه اخبار روزانه اخبار هفتگی اخبار سالانه تکنیکال بنیادی تحلیل های ویژه گزارش تحلیل بنیادی شرکت ها تحلیل بنیادی سهام برتر اخبار داغ ویژه شرکت ها طلا و ارز تحلیل مبین تحلیل تکنیکال مبین تحلیل بازارها اخبار داغ مبین تحلیل بنیادی اخبار داغ ویژه شرکت ها پیش بینی بازار مبین گزارش خالص ارزش دارایی شرکت ها - مبین اطلاعیه بررسی اطلاعیه های کدال مبین بررسی موردی گزارش های کدال دیده بان بازار مبین لیست سهام برتر مبین تحلیل ویژه مبین