پست های مرتبط

مشاهده پست

دو شنبه 9 تیر 1399-14:37

دارا یکم امروز در محدودۀ 10 ریال تا 50.7 هزار تومان معامله شد!

این پست در مورد نوسان نامحدود صندوق‌های قابل معامله در بورس است. توصیه می کنم مطالعه کنید.

🔖دارا یکم امروز در محدودۀ 10 ریال تا 50 هزار تومان معامله شد!

صندوق‌های ETF قابل‌معامله در بورس، نوسان نامحدود دارن. یعنی ممکنه قیمت یک واحد دارا یکم رو 10 ریال بزنید و از شما معادل 0.0003 قیمت روز بخرند. یا روی قیمت 50 هزار تومن خریدار باشید و به شما دو برابر قیمت بفروشند.
هم فروشنده اول سرمایه‌اش رو از دست داده و هم خریدار دوم!

پیرو معاملات امروز دارا یکم، لازم دونستم توضیحاتی رو برای معامله‌گران مبتدی بنویسم.

نوسان نامحدود یعنی چه؟
در بازار بورس اوراق بهادار تهران، نوسان روزانۀ قیمت هر نماد 5% هست.
در بازارهای پایۀ فرابورس، دامنۀ نوسان روزانۀ قیمت، 2 تا 3% هست.
در بازار صندوق‌های ETF قابل معامله در بورس تهران، دامنۀ نوسان نامحدود هست؛ یعنی قیمت روزانه می‌تونه بین 10 ریال تا دو برابر مقدار NAV هر واحد صندوق، نوسان کنه. 
در بازار صندوق‌های قابل معامله طلا هم نوسان نامحدود داریم.

بنابراین اگه موقع ثبت سفارش، فقط یه صفر کم و زیاد بشه، واحدها یک دهم قیمت یا ده برابر قیمت معامله می‌شن.
همونطور که در تصویر زیر می‌بینید، امروز دارا یکم با قیمت 10 ریال هم معامله شده و همینطور با قیمت 50.7 هزار تومان!

اون شخصی که هر واحد دارا یکم رو با قیمت 10 ریال فروخته، الآن همۀ سرمایه‌اش رو به خاطر یه اشتباه تایپی از دست داده و اون شخصی که هر واحد دارا یکم رو با قیمت 50 هزار تومان خریده، الآن یه دارایی رو با دو برابر ارزش روزش خریده! لازمه بدونیم در بازارهای مختلف، قواعد مختلفی حکمفرما هست و قبل از دست بردن به معامله، باید قوانین رو مطالعه کنیم و به هیجانات خودمون تسلط کافی داشته باشیم.

مقدار NAV روز چیه؟
NAV: Net Asset Value
ارزش خالص روز دارایی‌های هر شرکت سرمایه‌گذاری، هر روز محاسبه می‌شه و به نام ناو یا NAV در صفحۀ اون شرکت در سایت سازمان بورس اوراق بهادار اعلام می‌شه.

چرا باید NAV رو بدونیم؟
دونستن ارزش روز هر واحد یه صندوق سرمایه‌گذاری، به شما کمک می‌کنه که واحدها رو گرون نخرید یا ارزون نفروشید. هدف ما از حضور در بورس، خرید دارایی‌ها در قیمت ارزان و کم‌ریسک و نگهداری یا فروش در قیمت گران‌تر و پرریسک هست. مراقب باشید برخلاف قواعد معامله‌گری عمل نکنید و زیان نپردازید.

مقدار NAV یک واحد صندوق رو از کجا ببینیم؟
همۀ شرکت‌ها در سایت سازمان بورس اوراق بهادار یک صفحۀ اختصاصی دارن که NAV رو اونجا منتشر می‌کنن. کافیه اسم نماد رو توی گوگل سرچ کنید و لینک مربوط به سایت tsetmc.com رو انتخاب کنید. وسط صفحه رو نگاه کنید، مقدار NAV رو می‌بینید.

صندوقای غیرقابل معامله در بورس (مثل صندوق سرمایه‌گذاری مشترک مبین سرمایه)، نرخ NAV مشخص دارن و انتخاب قیمت ابطال یا فروش واحدها دست ما نیست. به همین دلیل ریسک نوسان نامحدود رو نداریم و برای افراد ریسک‌گریز، مناسب هستن.

امیدوارم ناظر بازار، معاملات خارج از محدودۀ امروز رو باطل کنه.
حتماً پیش از شروع معامله، با قواعد هر بازاری آشنا بشید و دست‌کم یه سرچ ساده توی گوگل داشته باشید که قواعد حاکم بر هر بازار رو بدونید.

این پست رو برای همۀ افرادی که می‌شناسید، بفرستید. افرادی که بر هیجانات خودشون و قواعد سامانه‌های معاملاتی، تسلط کافی ندارن، اینطوری سرمایه‌شونو از دست می‌دن!

امیدوارم این پست بتونه به شما در بهبود معاملات‌تون کمک کنه.

30
زهرا  بیاتی
ممنونم خیلی نکته مهمی بود خصوصا برای ما تازه واردها ی بورسی که خیلی عجولیم.
زهرا بیاتی دو شنبه 9 تیر 1399-17:1 4 پاسخ
محمدامین  کر
بزرگوار، اولا بابت مطلب آموزشی تون ممنون . ثانیا امکان اینکه معامله به گفته شما در قیمت ده ریال انجام شود به هیچ وجه امکان پذیر نیست !!! به فرض اگر یوزر ندانسته ده ریال هم بزنه مقدار سفارش به اولین سطر خریدار متعلق خواهد بود ، اولین سطر خریدار هم مسلما ده ریال نیست و در مورد خرید هم همچنین ! کسی نمیتونه با قیمت پنجاه هزار تومان خرید بزنه ! چون سطر اول فروشنده قیمتی پایین تری از اون هست ، مطلب آموزشی تون خوب بود ولی در این بین این ترس و دلهره رو به دیگران ندین که اگه ده ریال سفارش گذاشتین حتما به همون قیمت میره !!!! درسته دامنه نا محدود هست ولی دیگه اینقدر خر تو خر نیست که طرف بتونه امروز با قیمت خنده دار ده ریال بتونه از کسی بخره !!!!!! واقعا نظرتون خیلی عجیب بود !
محمدامین کر دو شنبه 9 تیر 1399-17:9 12 پاسخ
محمدامین  کر
در ضمن حکایت نامحدود بودن دامنه نوسان این صندوق ها هم حکایت بسته های اینترنتی نامحدود اپراتورها ست ! موقع خرید میگن بسته نااااامحدود میدیم به شما ، بعدش موقع مصرف میزنه ، شما تا این مقدار رو مجاز هستید مصرف کنید و بیشتر نمیشه !
محمدامین کر دو شنبه 9 تیر 1399-17:14 3 پاسخ
داود  حکیمی
آفرین ، هر 2 مطلب را کاملا درست گفتید .
داود حکیمی دو شنبه 9 تیر 1399-22:39 0 پاسخ
مهران   استوار
و همیشه آخر داستان نتیجه می گیریم که اینجا ایران است.
مهران استوار پنج شنبه 12 تیر 1399-9:57 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
این دیتایی هست که رسماً روی سایت tsetmc منتشر شده و مستنداتش موجوده. یکی از فروشندگان اون 10 ریال هم از دوستان من بود که باهام تماس گرفت و ازم کمک خواست. برحسب اتفاق، حرفه ای هم هست! سفارش شرطی رو روی بالاترین مظنه خریدارها قفل کرده بود و اینطوری فروش رفته بود. خوشبختانه معامله باطل شد و 200 واحد به حسابش برگشت. در مورد امکان‌ناپذیر بودن چنین امری، در جریان باشید که در مواقعی مثل امروز که هسته هنگ می کنه، هر اتفاقی، شدنیه و این تصاویر زاییده تخیلات من نیست. بازار همیشه اینطور پررونق و پر از خریدار نیست! در دوران رکود که خریدار کمه، بسیاری اوقات چراغ سمت خریدارها خاموشه و همین صندوقای قابل معامله در نوسان نامحدود هم می تونن برای دقایقی صف فروش ببندن.
نوشین سلیمانی دو شنبه 9 تیر 1399-20:40 1 پاسخ
امیر  فشمی
پاسخ شما معقول نیست. دوست شما چقدر سهم داشته فروخته که از صفر تابلو تا ده ریال فروش رفته؟
امیر فشمی سه شنبه 10 تیر 1399-20:28 1 پاسخ
نوشین  سلیمانی
سؤال شما خصوصیه و ربطی به اصل موضوع نداره. در مورد ابطال معاملات دارا یکم سرچ کنید. بیشتر سایت ها و کانال ها در موردش نوشتن و چیزی نیست که از چشم بازار پنهان مانده باشه.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-22:8 2 پاسخ
مجید  برومند
من در tse زدم چنین قیمتی الان ثبت نشده است .
مجید برومند دو شنبه 16 تیر 1399-0:12 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
بله معاملاتش باطل شدن.
نوشین سلیمانی دو شنبه 16 تیر 1399-1:1 0 پاسخ
امید  زندکریمی
از روز جمعه نماد دارا یکم رو همراه با پیوست گواهی سهم تغییر کارگزار زدم و هنوز مبین سرمایه اقدام نکرده، اگه نمیتونن یا نمیخوان اقدام کنن اعلام کنن که ما کنسل کنیم تو کارگزاری دیگه اضافه‌ش کنیم. با دسته گلی که مبین سرمایه سر عرضه اولیه وپویا برا من و خونواده‌م آب داد سر عرضه های اولیه که دیگه بهش اعتمادی ندارم، حالا مونده این تغییر کارگزاری و آخرین تیر به تابوت مبین سرمایه
امید زندکریمی دو شنبه 9 تیر 1399-19:11 3 پاسخ
نوشین  سلیمانی
اگر عجله دارید، مجبور نیستید منتظر پاسخ یک کارگزار بمونید. می تونید همزمان برای کارگزارهای مختلفی که دراونها حساب دارید، تغییر ناظر بزنید. هر کدوم که زودتر تأیید کرد، بقیه رو کنسل کنید.
نوشین سلیمانی دو شنبه 9 تیر 1399-20:42 2 پاسخ
امید  زندکریمی
تقسیم بندی پرتفویم به هم میخوره ولی ظاهرا چاره نیس
امید زندکریمی دو شنبه 9 تیر 1399-21:13 0 پاسخ
حميدرضا  خدامي
شما باید از روز شنبه مجددا اقدام میکردین
حميدرضا خدامي سه شنبه 10 تیر 1399-15:1 0 پاسخ
امید  زندکریمی
به چه دلیل؟
امید زندکریمی سه شنبه 10 تیر 1399-17:7 0 پاسخ
حميدرضا  خدامي
چون در سیستم مجدد ثبت بشه خود کارگزاری هم اعلام کرد
حميدرضا خدامي چهار شنبه 11 تیر 1399-15:47 0 پاسخ
امید  زندکریمی
خب نمیشه همون یه بار ثبت بشه؟ روز جمعه درخواست دادم روز شنبه گواهی رو تایید کرد و در انتظار اقدام شد تا دیروز دیروزم تو وضعیت انجام شد قرار گرفته و هنوز تو پورتفوی نیست. اگه کار قرار باشه انجام بشه با همون یه درخواست انجام میشه
امید زندکریمی چهار شنبه 11 تیر 1399-18:32 0 پاسخ
حميدرضا  خدامي
پس اگه زده شنبه قرار میگیرد
حميدرضا خدامي پنج شنبه 12 تیر 1399-16:24 1 پاسخ
امید  حسنی
من هم دقیقا مثل شما هستم نوشته اقدام شد انجام شد. الان دقیقا باید چیکار کنم تا بیاد به پرتفوی. دوستان کسی میدونه راهنمایی کنه.ممنون
امید حسنی سه شنبه 17 تیر 1399-20:40 0 پاسخ
امید  زندکریمی
واللا من چند روز پیش به پشتیبان تلگرام پیغام دادم گفتن دوباره درخواست ثبت کنین انجام میشه، ثبت کردم باز انجام شد زدن و اضافه نشد، دیروز باز پیغام دادم معذرت خواهی کردن گفتن ظرف ۲۴ ساعت انجام میشه باز نشد، امروز پیغام دادم گفتن دوباره ثبت کردیم انجام میشه. متاسفانه تو این زمینه عملکرد خوبی نداشتن
امید زندکریمی سه شنبه 17 تیر 1399-20:47 0 پاسخ
پگاه  پاک نژاد
فقط میتونم بگم خداازت راضی باشه دعا گویتان هستیم راستش چندروز پیش سرچ کردم برام خیلی گنگ بود باسپاس فراوان
پگاه پاک نژاد دو شنبه 9 تیر 1399-19:20 1 پاسخ
نوشین  سلیمانی
خواهش می کنم. برای فروش دارا یکم تا نیمه های مرداد عجله نکنید. هنوز جای رشد داره.
نوشین سلیمانی دو شنبه 9 تیر 1399-20:43 0 پاسخ
رادان  جعفری
چ جوریه پست های شما فقط قابل انتشاره؟بعد میگید کارمند کارگزاری نیستم
رادان جعفری دو شنبه 9 تیر 1399-19:46 0 پاسخ
علی  محمدزاده
کاملا حق با شماست من تا حالا هر چه سعی کردم پست بزارم نشد البته بیشتر حرف حق میزنم و تلخه و نمیشه
علی محمدزاده دو شنبه 9 تیر 1399-22:37 1 پاسخ
نوشین  سلیمانی
خوشبختانه معاملات امروز که انحراف زیادی از از دامنۀ NAV دارا یکم داشتن، توسط ناظر بازار ابطال شدن. از اقدام ناظر راضی‌ام و ناراحت بودم برای افرادی که سرمایه‌شونو صبح امروز باخته بودن. کامیار فراهانی‌فرد (مترجم کتاب تکنیکال جان مورفی) گفته بود «استادم می‌گفت بزرگترين اشتباهی كه در شطرنج می‌توانی مرتكب شوی، اين است كه روی اشتباه طرف مقابل حساب كنی». درسته که ناظر معاملات امروز رو باطل کرده، اما معامله‌گرها باید یاد بگیرن که روی تشخیص ناظر امید نبندن! شاید ناظر دفعۀ دوم چنین کاری نکنه! حتماً در معاملات‌تون نهایت دقت رو به کار بگیرید.
نوشین سلیمانی دو شنبه 9 تیر 1399-20:22 1 پاسخ
سبحان  سلیمانی
استادتون استاد شطرنج که نبودن؟ بودن این حرف استادتون رو پیش کسانی که به طور حرفه ای شطرنج بازی میکنن نزنین چون کاملا خنده دار و مضحک هست!!!
سبحان سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-11:37 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
اگر می تونید منظور پیام من رو با عبارت بهتری به مخاطب منتقل کنید، این گوی و این میدان در خدمت شماست. گوشه گود نشستن و ایراد گرفتن، همیشه راحت ترین کاره.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-11:45 3 پاسخ
علی  زاهدی فر
سلام من تازه وارد ب بورس هستم لطفا راهنمایی کنید ک منظور از اشتباه معامله کردن چیه ؟ما مبلغ رو ب ریال میزنیم و معامله میشه مگ جز این چیزی هس ک میگم؟
علی زاهدی فر سه شنبه 10 تیر 1399-19:37 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
شما درست می فرمایید. ذهن های ما روی بحث تومان شرطی هست و هنوز در مورد ریال باید صفرها رو بشمریم. با کم شدن یک صفر، دارایی شما یک دهم قیمت واقعی می تونه معامله بشه و با زیاد زدن یک صفر، ممکنه دارایی رو ده برابر قیمت واقعی بخرید. خوشبختانه ناظر معاملات پرت رو هر روز داره باطل می کنه، اما وجود همین معاملات پرت، نشان از بروز خطا در بین معامله گران داره. هدف از انتشار این پست، صرفاً برای آگاهی بیشتر نسبت به قوانین حاکم بر بازارهای فعال در بورس تهران و صرف دقت بیشتری هست. همین.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-21:24 0 پاسخ
علی  زاهدی فر
سپاس از راهنماییتون
علی زاهدی فر سه شنبه 10 تیر 1399-22:18 0 پاسخ
علی  زاهدی فر
سلام میخاسم پیشنهاد شمارو درخصوص دارایکم بدونم ک نگه داشتنش باعث ضرر میشه یا خیر؟
علی زاهدی فر یک شنبه 15 تیر 1399-14:12 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
دارا یکم ارزنده اس و حداقل تا پایان شهریور ارزش نگهداری داره. به نظر من با توجه به وضعیت خوب گروه بانکی در سال 99، تا یک سال آینده دارا یکم جای رشد داره. متأسفانه دیگه پستای منم تأیید نمی کنن و نمی تونم تحلیلم رو منتشر کنم. به خاطر این گروه مشتریان جدید، این فضا از همه مون گرفته شد. امیدوارم موفق باشید
نوشین سلیمانی چهار شنبه 18 تیر 1399-12:57 0 پاسخ
سبحان  سلیمانی
خب مگه بازار رفتارش اینطوری نیست که یکی از باخت اون یکی ببره (اگر بخوایم به عنوان یه بازی جدی بهش نگاه کنیم) ما نهایت دقت رو میکنیم و از اشتباهات دیگران هم بهترین استفاده رو میکنیم؟ مگه غیر از اینکه زمانی که سهمی جای رشد داره و فقط به خاطر فشار روانی رفته صف فروش ما میتونیم اضافه کنیم؟ پس داریم با اشتباهات بقیه بازی میکنیم و روش حساب باز میکنیم
سبحان سلیمانی چهار شنبه 11 تیر 1399-11:0 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
سؤال شما در عین ساده بودنش اینقدر قابل بحثه که نمی شه توی این محیط زیاد در موردش حرف زد. اگر با این فرض غلط که «ابعاد بورس ثابته» به بورس نگاه کنیم، بله برد و باخت به یه بازی بی مفهوم تبدیل می شه. اما با فرض غلط نمی شه نتیجه درستی گرفت. ابعاد بورس ثابت نیس و بورس در حال چاق شدن و منبسط شدنه. بنابراین می تونه بازی برد-برد برای همه بازار باشه! شاخص کل بیانگر همین رشد عمومی و انبساطیه. بنابراین تعریف برد و باخت عوض می شه. فرض کنیم من سهم وخارزم رو تیر 98 خریدم دونه ای 100 تومن و امروز بازار می ریزه. به جای 1500 تومن، می فروشمش 1400 تومن. من 100% از سودمو از دست دادم، اما در کل 1400% سود گرفتم و از نظر خودم چیزی نباختم. شما فرضا این سهم رو به جای 1500 تومن، می خرید 1400 تومن و شما 100 تومن سود می کنید، اما نه به قیمت ضرر قابل ملموسی برای من. برد و باخت، ضرر و زیان، در بازاری انبساطی، یه مسأله نسبی هست و می شه در موردش بسیار صحبت کرد. اینجا مثل محیط شطرنج نیست که بازی با کیش و مات تمام بشه. اینجا بازی می تونه یه جایی متوقف شه و چند ماه یا چندسال بعد، از همون نقطه، دوباره ادامه پیدا کنه.
نوشین سلیمانی چهار شنبه 11 تیر 1399-15:13 0 پاسخ
سبحان  سلیمانی
بله خوب من و شما که بودیم از قبل الان برامون برد برده ولی برای تازه واردا کمی فرق داره و منظورم از برد و باخت اون لحظه ای هست که به غلط یکی داره میفروشه و ما که ازش میخریم!!!! مثله همون روزای اول بازار که مردم هجوم اورده بودن البته من در برابر دانش شما در بازار هیچی نیستم و چیزی میشه گفت اصلا بلد نیستم مگر قوانین ابتدایی و حرف گوش کردن ولی در بازی شطرنج مهارت بیشتری دارم و گاها با اشتباه حریفت میشه سریع تر بازی رو تمام کرد و برد و در اخر کلامتونم خودتون فرمودید که مثله شطرنج نیست پس مثال اون استاد عزیز کمی جای بازنگری داره!!!
سبحان سلیمانی چهار شنبه 11 تیر 1399-17:28 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
بازار ترکیبیه از فروشنده ها و خریدارها. کی گفته همیشه خریدارها برنده هستن؟ شما یه سر به نمودارهای سهام در دی 92، مهر 97، مهر 98 و همین اردیبهشت 99 بزنید، ببینید فروشنده ها برنده بودن یا خریدارها؟ خریدارهای مهر 97 تا ماه ها بازنده بودن! افرادی که توی یک سال و نیم اخیر وارد بورس شدن، فکر می کنن همه روندها صعودین. خیر! بازار روندهای نزولی دو ساله هم داشته. کافیه همین گروه خودرو رو سال 92 بررسی کنید تا از ضرر هم درک پیدا کنید. همه ما هم اوایل معامله گری مون ضرر دادیم و اشتباه کردیم. فعلن همه افرادی که اومدن توی بازار، حتی اون 3 هزار میلیاردی که دیروز وارد بازار شد، تا سه روز دیگه سود بانکی رو می گیره. اگر خودش طمع کنه برای چندصد درصد سود و احیانن توی مسیر زیان پرداخت کنه، مشکل خودشه. به هر حال بعد از اشتباهاتشون یاد می گیرن برای سرمایه گذاری آموزش ببینن. ما هم اشتباه کردیم و ضرر دادیم. اگه اون استاد عزیز رو نمی شناسید، من دیگه هیچی برای گفتن ندارم :)) کامیار فراهانی فرد، شخصی هست که تحلیل تکنیکال رو به ایرانی ها معرفی کرد و آموزش داد. نفر شماره یک بورس ایرانه. حرف ایشون رو عمیقا باور دارم و دیگه بحث رو همینجا خاتمه می دم. شما هیچ الزامی برای پذیرفتن صحبتای من، یا کامیار، یا هر شخص دیگری ندارید. من هم هیچ دلیلی برای دفاع از بینشم در مقابل شما یا دیگران نمی بینم. به هر حال، دنیا به آدم هایی با نگرش های مختلف نیاز داره. پاینده باشید.
نوشین سلیمانی چهار شنبه 11 تیر 1399-19:7 0 پاسخ
سحر  امیری
شما داری تمام سعیت رو برا استخدام شدن میکنی. معلومه وپویا خریدی😂😂😂😂
سحر امیری دو شنبه 9 تیر 1399-21:4 2 پاسخ
علی  قصری
شما هم سعی کنید
علی قصری دو شنبه 9 تیر 1399-21:41 1 پاسخ
سحر  امیری
من سبد سهامم خوبه نیاز به کار بیشتر ندارم.
سحر امیری دو شنبه 9 تیر 1399-22:21 0 پاسخ
سید حسین  عسکری
باسلام خدمت همه دوستان.بنظرم در عرضه اولیه وپویا همه کارگزاری‌ها ایراد داشتند و به خیلی از افراد نرسید ازجمله خودم و حدود ده دوازده نفر دیگر که برای هیچکدام در این کارگزاری و چندین نفر دیگر که در کارگزاری مفید حساب داشتند و برایشان خرید نشد.البته این وسط مبین سرمایه عذرخواهی کرد و من حداقل عذرخواهی از مفید یا بقیه کارگزاری‌ها ندیدم.فعلا بنظرم با این وضعیت که تدبیر پرداز و هسته معاملات دارند باید کمی حواسمان را جمع تر کنیم و گول جو بد بازار را نخوریم.البته دوستانه که تجربه بیشتری در بازار دارند هم اگر لطف کنند و مطالب تحلیلی و آموزشی بیشتری بگذارند ممنون میشوم.
سید حسین عسکری دو شنبه 9 تیر 1399-21:32 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
من یه پست در این مورد نوشتم که برای اکانت های مفید دوستانم خریده نشده، اما باشگاه تأیید نکرد. تصاویر مستند هم گذاشته بودم. همینطوره که می فرمایین. توی پیج اینستاگرام مفید هم خیلی ها شاکی شدن. 1.5 میلیون نفر وپویا رو به خاطر محدودیت هسته معاملات از دست دادن.
نوشین سلیمانی دو شنبه 9 تیر 1399-21:45 1 پاسخ
سحر  امیری
من کد بچه هام آفلاین بودن، این اختلال سیستم رو بنظرم یا مبین سرمایه باید پیگیری کنه و یا ما از کلیه راههای موجود باید پیگیری کنیم. اینکه مفید نخریده و یا آگاه هم خرابه که جواب ما نباید باشه. با این وضعیت بالاخره نوبت ترکیدن مبین سرمایه هم میرسه. باید پیگیری کنیم اید اینها هم قبل از خراب شدن سیستمهاشون یه حرکتی انجام بدن. اینجا چون باید هزینه کنن مسلما جبهه میگیرن. نمیشه بگیم عزا به یک و نیم میلیون نفر نازل شده پس عروسی شده. اون صد تومن بود. الان چهارشنبه یک میلیون. اگه ستاره خلیج فارس هم بیاد بازرقمش بیشتر میشه.اگه چیزی نگیم تغییری هم بوجود نمیاد. خدا گفته تا قومی خودشون نخواد تغییری براشون ایجاد نمیشه. نمیشه همه جا داغونه بگیم خوب طبیعیه اینجا هم همینه.
سحر امیری دو شنبه 9 تیر 1399-22:15 3 پاسخ
سحر  امیری
چرا مبین سرمایه نیاد شفاف سازی کنه اگه سعی کرده سیستش رو درست کنه، بگه ای آدمهای عجول من این قسمتهایی که مربوط به خودم بود رو با صرف این هزینه ها اصلاح کردم. شفاف سازی اعتماد میاره. مدیریت سیستم حتما برنامه ی ورود به بازار سهام رو در اتهای ذهنش داره.بالاخره شفاف سازی کنه از الان ببینه آمادگی داره برا بازار ؟
سحر امیری دو شنبه 9 تیر 1399-22:19 2 پاسخ
نوشین  سلیمانی
من هم مثل شما یه مشتری کاملن معمولی هستم. اطلاعی ندارم که پاسخگو باشم. به تیم پشتیبانی کارگزارتون در تلگرام پیام بدین تا راهنمایی تون کنن. MOBINCRM@
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-21:19 0 پاسخ
علی  قصری
واقعا تاسف باره.
علی قصری دو شنبه 9 تیر 1399-21:39 0 پاسخ
عفت  دارابی نژاد
من فکر می کردم دارا یکم هم 5% در روز نوسان می کنه. ممنونم بابت تذکر شما
عفت دارابی نژاد دو شنبه 9 تیر 1399-22:44 1 پاسخ
احمد  گلشنی منش
سلام برگه سهام دریافتی دارا یکم من از سایت ddn به تعداد ۰ و ارزش ۰ است. از بانکی که ثبت نام کردم پیگیری کنم یا ...؟
احمد گلشنی منش دو شنبه 9 تیر 1399-22:49 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
راه حلشو نمی دونم که بتونم راهنمایی تون کنم. به نظرم روزهای آینده دوباره دانلود کنید، شاید درست شه. بعضی وقتا خطا داره
نوشین سلیمانی دو شنبه 9 تیر 1399-23:14 0 پاسخ
داود  نوائی صدیق
غیر ممکن هست به قیمت 10 ریال امروز معامله شده باشه جون مچینگ این اجازه رو نمیده بهتره هر مطلب بیخودی اینجا نزاری و اذهان مردم خراب نکنی
داود نوائی صدیق سه شنبه 10 تیر 1399-0:5 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
چشم. شما اگر مطلب نظام‌مند و مستند بهتری می تونید در مورد صندوق های قابل معامله منتشر کنید، ما منتظر هستیم تا از شما بیشتر یاد بگیریم. ببخشید که اطلاعات من همینقدره و با انتشار تصاویر سایت رسمی سازمان بورس اوراق بهادار، باعث تشویش اذهان عمومی می شم.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-21:18 0 پاسخ
ابراهیم  اشرف عین الدین
بیشترین-کمترین222,000 - 280,000. بازه کل معاملات امروز در این محدوده بوده 10 ریال از کجا آوردین آخه؟!!!!!
ابراهیم اشرف عین الدین سه شنبه 10 تیر 1399-0:38 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
تصویری که من منتشر کردم، مربوط به ساعت 13.52 عصر هست. معاملات خارج از محدودۀ nav توسط ناظر باطل شدن و چند ساعت بعد، محدودۀ معاملات روز، به همون صورتی که شما می فرمایید، اصلاح شد.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-2:43 0 پاسخ
روح الله  انصاری
سلام امکانش. تلگرام بذارید که در مواقع نیاز استفاده کنیم.ممنون
روح الله انصاری سه شنبه 10 تیر 1399-9:49 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
ممنون از لطفتون. من فقط اینجا فعالم.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-11:48 1 پاسخ
میثم   عباسی
بعد۳ روز درخواست کارگزار ناظر همچنان خبری از دارا یکم در پرتفونیس مگه نگفتن حداکثر ۷۲ ساعت
میثم عباسی سه شنبه 10 تیر 1399-8:4 1 پاسخ
نوشین  سلیمانی
من هم مثل شما یه مشتری کاملن معمولی هستم. اطلاعی ندارم که پاسخگو باشم. به تیم پشتیبانی کارگزارتون در تلگرام پیام بدین تا راهنمایی تون کنن. MOBINCRM@
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-21:17 0 پاسخ
روح الله  انصاری
سلام.ممنون خانم سلیمانی.مطلب مفیدی بود.ممنون از شما.به نظر من خارج از موضوع انجام معامله با قیمت خارج از عرف، در مجموع تذکر برای دقت بیشتر بجا بود.بازم ممنون
روح الله انصاری سه شنبه 10 تیر 1399-9:47 1 پاسخ
الهام   حاتمی
سلام پس چرا هنوز دارا یکم بلوکه است؟؟ به پول نیاز دارم میخام بفروشم اما نمیشه میشه پاسخگو باشید؟؟؟
الهام حاتمی سه شنبه 10 تیر 1399-14:23 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-21:12 0 پاسخ
عبدالله  انصاری
من توی پرتفویم دارایکم اومده ولی 2 تومن هنوز بلوکه هستش کی درست میشه؟
عبدالله انصاری سه شنبه 10 تیر 1399-17:44 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
سحر  امیری
نگران نباش. اون دیگه دولت باید نگران باشه. مهم اینه که سهام تو سبدت هست همکارگزاری.
سحر امیری سه شنبه 10 تیر 1399-21:18 0 پاسخ
عبدالله  انصاری
من توی پرتفویم دارایکم اومده ولی 2 تومن هنوز بلوکه هستش کی درست میشه؟
عبدالله انصاری سه شنبه 10 تیر 1399-17:44 0 پاسخ
یعقوب  نبی دوست
سلام امروز بیش از 10 بار وارد باشگاه شده ام ولی متاسفانه لاگین روزانه ثبت نمیشود لطفا پیگیری نمایید
یعقوب نبی دوست سه شنبه 10 تیر 1399-19:19 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
بهزاد  مبارک آبادی
این کانال هم سر کاریه کدوم پشتیبانی آبجی.....
بهزاد مبارک آبادی جمعه 13 تیر 1399-12:39 1 پاسخ
نوشین  سلیمانی
توی ساعت اداری پاسخگویی دارن. شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 4.5
نوشین سلیمانی جمعه 13 تیر 1399-18:3 0 پاسخ
یعقوب  نبی دوست
سلام امروز بیش از 10 بار وارد باشگاه شده ام ولی متاسفانه لاگین روزانه ثبت نمیشود لطفا پیگیری نمایید
یعقوب نبی دوست سه شنبه 10 تیر 1399-19:20 0 پاسخ
یعقوب  نبی دوست
یعقوب نبی دوست سه شنبه 10 تیر 1399-19:20 0 پاسخ
سحر  امیری
دو تا خبر و تحلیل بخون و خارج شو و دوباره وارد شو لاگین ثبت میشه. لاگین رو هوشمند کردن. شوخی نیست خو😂😂
سحر امیری سه شنبه 10 تیر 1399-21:17 0 پاسخ
گلستان  بخشنده سیاهمرد
اقا تو رو خدا یکی جواب بده نه تلفن جواب میدین نه ایمیل نه هیچی یه نفر میتونه تو باشگاه مبین تو صفحه خودش واسه ند نفر دیگه تغییر کارگذار بده که کد بورسی دارند ولی عضو باشگاه مبین نیستند تو رو خدا واب بدین
گلستان بخشنده سیاهمرد سه شنبه 10 تیر 1399-20:53 0 پاسخ
سحر  امیری
خیر نمی شود
سحر امیری سه شنبه 10 تیر 1399-21:16 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
انتقال سبد سهام دیگران به حساب آنلاین شما امکان پذیر نیست، به دلیل اینکه از مصادیق پولشویی به حساب میاد. تک تک اون افراد باید با یک کارگزاری قراردادی با نام خودشون ببندند (مبین یا هر جای دیگر)، و سبدشونو به اون کارگزار بسپرند.
نوشین سلیمانی سه شنبه 10 تیر 1399-21:16 0 پاسخ
گلستان  بخشنده سیاهمرد
ممنون خوب بعنی بجز باشگاه راه دیگه ای نمیشه این دارا یکم بیاد تو پرتفوی این افراد بشینه از خود سامانه انلاین نمیشه ون سند اون تو سامانه سما م تایید شده فقط تو پرتفو نمیدونن بیارن
گلستان بخشنده سیاهمرد سه شنبه 10 تیر 1399-21:23 0 پاسخ
فرزانه  کرمستجی
من دارا یکم از طریق درگاه بانکی خریدم و روز شنبه هم تغییرناظر زدم ولی هنوز تو پورتفو نیومده و نوشته. در انتظار اقدام.نمی دونم چه وقت تو پرتفو میاد اصلا میاد؟قرار بود ۲۸ساعت بیشتر طول نکشه
فرزانه کرمستجی چهار شنبه 11 تیر 1399-22:47 1 پاسخ
فرزانه  کرمستجی
ببخشید۴۸ساعت منظورم بود
فرزانه کرمستجی چهار شنبه 11 تیر 1399-22:49 1 پاسخ
نوشین  سلیمانی
من اطلاعی ندارم. به آیدی پشتیبانی کارگزاری در تلگرام پیام بدین. MOBINCRM@
نوشین سلیمانی پنج شنبه 12 تیر 1399-0:10 0 پاسخ
محمدعلي  سرايلو
منم مثل شما منتظرم... ده روز گذشت و خبری نشده...هنوز در حال اقدام... خیلی کندن
محمدعلي سرايلو جمعه 13 تیر 1399-13:24 1 پاسخ
سید امین   حسینی
سلام: در مورد دارا یکم اگر از دوستان کسی هست راهنمایی کند من سهم را خریدم الان هم مبلغ سهم بلوکه هست برای تغییر کارگزار که اقدام کردم یک بار جواب آمد که کد سهامداری مجاز نیست دوباره درخواست دادم جواب داده که سهامدار در نماد درخواستی سهامدار نیست در صورتی که من خرید کردم.
سید امین حسینی پنج شنبه 12 تیر 1399-2:41 1 پاسخ
فرزاد  عسگرپور
سلام آقا از 20/000/000 که بلوک بود 5/000/000 ریالش رو آزاد کردن علتش چی میتونه باشه؟؟
فرزاد عسگرپور پنج شنبه 12 تیر 1399-8:24 1 پاسخ
پيمان  الياسي
از منم همینجوریه. بعد از این همه مدت کارگزاری لطف کرده 500 تومن رو برگردونده. 😅
پيمان الياسي پنج شنبه 12 تیر 1399-10:20 1 پاسخ
پيمان  الياسي
با سلام دوستان. بنده های رغم کلیه کارها در خصوص تصاحب دارا یکم هنوز قادر به رویت آن در سبدسهامم نیستم. و کماکان در انتظار اقدام درج شده است. امروزم که میبینم 500 تومن از 2 تومن بلوکه شده کم شده. کسی میتونه راهنمایی کنه.
پيمان الياسي پنج شنبه 12 تیر 1399-10:17 2 پاسخ
فرهاد  پاک نژاد
سلام وتحیات الهی، دامنه صندوق ده درصد اعلام شد بازهم NAvباید رعایت بشه وبعداینکه عرض اولیه بصورت آنلاین درخواست دادم بعد ظهر خطای سفارش داده پول بلوکه شده برگشت خورد امروز صب خرید شد. ممنونم راهنمایی بفرمایید
فرهاد پاک نژاد پنج شنبه 12 تیر 1399-10:57 0 پاسخ
علی  ربیعی ده گردیانی
سلام دوستان من یک میلیون از اپ گرفتم ونهصدتومن از کارگزاری مبین سرمایه ودرسایت ذینفعان ۱۹۰تا دارایکم دارم ودرتاریخ ۸تیر ماه درباشگاه مشتریان فایل گواهی رو ارسال کردم وهمچنان برای من زده درانتظار اقدام . ایا لازم هست به صورت حضوری به کارگزاری برم؟؟خواهش می کنم راهنمایی کنین. ممنون
علی ربیعی ده گردیانی جمعه 13 تیر 1399-10:44 1 پاسخ
محمدعلي  سرايلو
منم حدود ده روزه تغییر کارگذار زدم هنوز در حال اقدام هستش. میگن شلوغه طول میکشه. تلگرام پیام دادم ببینم شنبه چی میگن...
محمدعلي سرايلو جمعه 13 تیر 1399-13:21 0 پاسخ
علیرضا  مرتضوی خوراسگانی
با سلام.در تاریخ99/04/01مبلغ 20000000ریال از حساب بنده بابت دارایکم کسر شده-طبق گردش حساب-ولی تاکنون که تاریخ 99/04/14 می باشدمبلغ 20000000ریال دیگر نیز بلوکه شده وهرچه می خواهم خرید بزنم پیغام عدم موجودی کافی میزنه . لطفاً جوابگو باشید چرا باید دراین شرایط از خرید عقب بمونیم.باتشکر
علیرضا مرتضوی خوراسگانی شنبه 14 تیر 1399-9:1 0 پاسخ
امیررضا  نوروزی
شورشو در آوردید ؛ چهار روزه در انتظار اقدامه ...
امیررضا نوروزی شنبه 14 تیر 1399-13:30 0 پاسخ
امیر  شجاعی زاده
من گواهی را هم ثبت کردم این دارایکم کی میخواد به سبدمون اضافه بشه؟؟؟؟
امیر شجاعی زاده شنبه 14 تیر 1399-13:46 0 پاسخ
احمد  رجبلو
بعد اینکه به قیمت 10 تومن رسید حتما به سبدتون اضافه میشه
احمد رجبلو یک شنبه 15 تیر 1399-20:26 0 پاسخ
احمد  رجبلو
کسی خیالش نیس که دارن در حق مردم ظلم میکنن
احمد رجبلو یک شنبه 15 تیر 1399-20:27 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
دارا یکم حمایت قوی 24 هزار تومنی رو داره. هنوز تا پایان سال جای رشد هم داره. برای فروشش عجله نکنین.
نوشین سلیمانی دو شنبه 16 تیر 1399-8:43 0 پاسخ
محمدرضا  ایرانی
مال منم ۴ روز در دست اقدام هست ..واقعا این چه وضعی راه انداختین
محمدرضا ایرانی شنبه 14 تیر 1399-19:2 0 پاسخ
زهرا  بهمنی
بعدازنزدیک دوماه زحمت کشیدن پول بلوکه مارو ازاد کردن و دارایکمیم تعلق نگرفت واقعا نتاسفم و ازحق خود نخواهم گذشت حرامتون باشه
زهرا بهمنی شنبه 14 تیر 1399-22:31 1 پاسخ
امیررضا  نوروزی
یعنی غلط کنم دیگه ETF بخرم
امیررضا نوروزی یک شنبه 15 تیر 1399-12:56 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
چه مشکلی براتون پیش اومده که از سهامداری توی این نماد شاکی هستین؟ ما می تونیم کمکتون کنیم؟
نوشین سلیمانی یک شنبه 15 تیر 1399-16:46 0 پاسخ
احمد  رجبلو
مشکل بالاتر ازین که 7-8 روزه کل ملت داران دارایکم رو معامله میکنن ولی کاربران مبین سرمایه بخاطر بی مسئولیتی کارگزاری نمیتونن معامله کنن
احمد رجبلو یک شنبه 15 تیر 1399-20:24 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
خب اینکه دلیل نمی شه کسی ETFهای دولتی رو نخره و سودشو از دست بده. می تونید با کارگزار دیگه هم قرارداد ببندید و بعضی سهامتونو اونجا بفروشید. کارگزاری های خلوت دولتی مث بانک ملی و پاسارگاد و سامان مناسب اینجور شرایطن
نوشین سلیمانی دو شنبه 16 تیر 1399-0:16 0 پاسخ
بهزاد  یارقلی
با سلام. چرا با وجود بیش از 8 روز از درخواست تغییر کارگزار ناظر هنوز صندوق دارا یکم در پورتفوی بنده قرار نگرفته است؟ احراز هویت سجام هم انجام شده حتی برگه دارایی سهام را از سایت درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه دانلود و در قسمت درخواست تغییر کارگزار ناظر بارگزاری کردم ولی هنوز در پورتفوی من این سهم قرار داده نشده؟ الان هم دو روزه منفی شده. این کار کارگزاری اصلا درست نیست این همه تاخیر در انجام وظیفه تون اصلا قابل قبول نیست
بهزاد یارقلی یک شنبه 15 تیر 1399-13:26 1 پاسخ
محمد  عباسی
بالاخره بعد از یک.هفته تغییر کارگزار ناظر از «درحال اقدام »به« انجام شده» تغییر پیدا کرد اما هنور بعد از یک روز تو پرتفو نیومده.فکر کنم یک هفته ای هم باید منتظر این باشم.مبین سرمایه شورشو درآوردی
محمد عباسی دو شنبه 16 تیر 1399-7:45 0 پاسخ
سید کمال  بلورفروش
چرا نماد دارا یکم تو پرتفوی قابل مشاهده نیست؟
سید کمال بلورفروش دو شنبه 16 تیر 1399-22:1 0 پاسخ
سید کمال  بلورفروش
سهام عدالت کی تو پرتفوی لحاظ می شه؟
سید کمال بلورفروش دو شنبه 16 تیر 1399-22:2 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
سهام عدالت قرار نیس توی پرتفو بیاد. سامانه اش جداست و همین سمت راست باشگاه رو نگاه کنید، بالا سمت راست، سامانه سهام عدالت رو می بینید.
نوشین سلیمانی چهار شنبه 18 تیر 1399-12:59 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
سهام عدالت قرار نیس توی پرتفو بیاد. سامانه اش جداست و همین سمت راست باشگاه رو نگاه کنید، بالا سمت راست، لینک سامانه سهام عدالت رو می بینید.
نوشین  سلیمانی
سهام عدالت قرار نیس توی پرتفو بیاد. سامانه اش جداست و همین سمت راست باشگاه رو نگاه کنید، بالا سمت راست، لینک سامانه سهام عدالت رو می بینید.
نوشین  سلیمانی
سهام عدالت قرار نیس توی پرتفو بیاد. سامانه اش جداست و همین سمت راست باشگاه رو نگاه کنید، بالا سمت راست، سامانه سهام عدالت رو می بینید.
سید کمال  بلورفروش
چرا با وجود تغییر ناظر سهام ETF که از سایت بانک خریداری شدهو عمل انتقال هفته پیش انجام شده باز هم تو پرتفوی قابل مشاهده نیست؟
سید کمال بلورفروش دو شنبه 16 تیر 1399-22:4 0 پاسخ
امیررضا  نوروزی
منم همینطورم . خدا لعنتشون کنه
امیررضا نوروزی سه شنبه 17 تیر 1399-12:12 0 پاسخ
سید کمال  بلورفروش
چرا جواب تلفن هاتون رو نمی دید؟؟؟
سید کمال بلورفروش دو شنبه 16 تیر 1399-22:5 0 پاسخ
امیررضا  نوروزی
کارگزاری ها دقیقا مثل تعاونی های اتوبوس رانی هستن . با قلدری خدمات افتضاح ارایه میدن بعد هیچ جایی هم نیست اعتراض کنی .
امیررضا نوروزی سه شنبه 17 تیر 1399-12:13 0 پاسخ
امیررضا  نوروزی
کارگزاری ها دقیقا مثل تعاونی های اتوبوس رانی هستن . با قلدری خدمات افتضاح ارایه میدن بعد هیچ جایی هم نیست اعتراض کنی .
امیررضا نوروزی سه شنبه 17 تیر 1399-12:14 0 پاسخ
بهزاد  یارقلی
آقایون به اصطلاح مسئول کارگزاری مبین سرمایه، تا کی باید منتظر باشیم تا این صندوق به پورتفوی ما انتقال داده بشه؟
بهزاد یارقلی سه شنبه 17 تیر 1399-12:44 0 پاسخ
مهدی  افشارتربتی
چرا باین وجود که دارا یکم تغییر کارگزاریش تایید شده است ولی بعد از 2روز هنوز به سبدم اضافه نشده است دوستان راهنماییم کنید ممنون
مهدی افشارتربتی سه شنبه 17 تیر 1399-18:28 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
دوستان من همه پست هاتونو می خونم. اما اطلاعی ندارم که بتونم راهنمایی تون کنم. تنها چیزی که می تونم بگم اینه که آیدی پشتیبانی مبین سرمایه در تلگرام MOBINCRM@هست و اونجا بعد از چند ساعت پاسختونو می دن. موضوع رو باهاشون مطرح کنین، شاید بتونن کمکتون کنن.
نوشین سلیمانی سه شنبه 17 تیر 1399-20:5 0 پاسخ
عبدالسلیم  قره بائی
سلام. چرا فرآیند قرار گرفتن دارایکم در پرتفو را اعلام نمی کنند؟ مثلا چرا بعد از پیام انجام شد سهم در با گذشت 48 ساعت در پرتفو نمایش داده نمی شود!!
عبدالسلیم قره بائی چهار شنبه 18 تیر 1399-10:9 0 پاسخ
نوشین  سلیمانی
پستای ما که دیگه تأیید نمی شه. زیر پست های آقای مجید نیک یار کامنت بذارید. ایشون کارمند مبین سرمایه هستن. شاید براتون توی یه پست توضیح بدن.
نوشین سلیمانی چهار شنبه 18 تیر 1399-12:58 0 پاسخ

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : اخبار روزانه اخبار هفتگی اخبار سالانه طلا و ارز دیده بان بازار مبین