در یک نگاه

متاسفانه در دو ماه اخیر باتوجه به افزایش تعداد شکایات و گزارش مشکلات از طرف سرمایه گذاران, کارگزاری مبین سرمایه بنا را به بی اعتنایی و عدم پاسخگویی نهاده است.

15

آخرین مطالب

واحد تحلیل مبین سرمایه
واحد تحلیل مبین سرمایه
شنبه 17 خرداد 1399-15:45
واحد تحلیل مبین سرمایه
واحد تحلیل مبین سرمایه
شنبه 17 خرداد 1399-14:39
شنبه 17 خرداد 1399-12:59
واحد تحلیل مبین سرمایه
واحد تحلیل مبین سرمایه
شنبه 17 خرداد 1399-11:46
شنبه 17 خرداد 1399-8:59

مشاهده پست

دو شنبه 18 فروردین 1399-18:8

مشکلات و تناقضات مبین سرمایه

متاسفانه در دو ماه اخیر باتوجه به افزایش تعداد شکایات و گزارش مشکلات از طرف سرمایه گذاران, کارگزاری مبین سرمایه بنا را به بی اعتنایی و عدم پاسخگویی نهاده است.

با سلام 
ضمن تشکر از کارگزاری مبین سرمایه لازم دیدم به طور خلاصه و بدون مقدمه, نکات و مشکلاتی که طی دو ماه اخیر با آن مواجه شدم را گزارش دهم

1-اولین نکته و مهمترین آن عدم به روز رسانی و توجه به سامانه ها و باشگاه است 
در هر صنف و بازاری رقابت باعث پیشرفت می باشد در این نوع بازار کیفیت کار و توجه به ارباب رجوع بزرگترین عامل جذب و عدم ریزش می باشد, مبین سرمایه چندین سال است که حتی حاضر به تغییر اینترفیس باشگاه  مشتریان نبوده چه برسد سرمایه گزاری روی ساخت نرم افزار واسط و مستقل برای دیوایس های مختلف و توجه به کیفیت
درصورتی که هر کارگزاری درحال ساخت و یا بروزرسانی نرم افزارهای مختلف و آموزش های مختلف است
و جایزه بدترین و گنگ ترین اینترفیس تعلق میگیرد به سایت مبین سرمایه

2- مشکلات ریز و درشت سامانه آنلاین پلاس و آنلاین
بله هسته معاملات به خاطر حجمه زیاد معاملات و همچنین هجوم بی سابقه سرمایه گذارن به بورس دچار مشکلاتی است, اما و اما این نوع مشکل همیشگی نبوده, و باید پذیرفت که عدم بروز رسانی سرورها و نرم افزار های مبین سرمایه خیلی اوقات مزید بر علت است
باید پذیرفت و تلاشی برای رفع آن کرد حتی کوچکترین بیانیه ای نیز در سایت درج نمی شود, هرچند کوچکترین کمکی در ضرر حاصله از این اختلالات نمی کند اما فرهنگ عذر خواهی باعث ایجاد احترام متقابل می شود.

3- اشکالات نرم افزاری سامانه ها و درج اعداد و ارقام اشتباه
به کرات این مشکل به وجود آمده است 
--- به طور مثال بنده امروز یا روز های دیگر معامله ای انجام داده ام خب هر معامله کارمزد خاص خود و قیمت خرید یا فروش خود را داراست اما متاسفانه قیمت خرید در پرتفوی و قیمت خرید در حسابداری و گزارش معاملات یکسان نیست و حتی در مواردی به کل هر دو مورد اشتباه است چرا ؟ 
--- مثال دوم کارمزد معاملات می باشد چندین و چندین بار محاسبه کردم و پرینت اسکرین گرفتم و مقایسه کردم اما متاسفانه کارمزد درج شده هنگام معامله با کارمزدی که در گزارشات درج شده یکسان نبوده و چندین ریال اختلاف دارد, به چه دلیل ؟ حتی در قسمت صدای مشتری درج شده این مشکل ولی دریغ  از یک پاسخ 
یک کارمزد 692201 با این مقدار,  به این مقدار 692196  ثبت  شده است (اختلاف دارد نه ؟!!!)
--- مثال بعدی و پر گزارش ترین مشکل عدم درج سفارش به موقع است, چیزی که قطعی است دیگر هیچ یک از مشتریان اعتمادی به آنلاین پلاس ندارند و عده ای شامل بنده نیز از سامانه آنلاین استفاده میکنند ولی چندین روز است که آن نیز هیچ یکی از سفارشات را ارسال نمیکند و تنها راه باقی مانده لاگ اوت و لاگین دوباره است که در آخر با گذشت زمان و از دست رفتن زمان مجبور به استفاده از آنلاین پلاس هستیم
--- یکی دیگر از مشکلات که فکر کنم باگ است, فرض کنید درحال زیر نظر گرفتن صف هستم و آماده برای ارسال کردن و یا نکردن درخواست در آنلاین پلاس هستم در همین حین قبل و یا بعد آن سامانه آنلاین نیز لاگین میکنم که اگر با مشکلی مواجه شدم از سمت دیگر درخواست ارسال کنم 
در این حین بدترین مشکل به وجود می آید, بنده تصمیم به ارسال درخواست میکنم و روی دکمه فروش و یا خرید میزنم و متاسفانه از صفحه معاملات بیرون انداخته میشوم و هیچ کاری از دستم بر نمی آید 
4- حذف و عدم بروزرسانی پرتفوی 
با توجه به کار کردن اینجانب با سامانه معاملاتی مفید و آگاه (کد های متفاوت) متاسفانه باید گفت مبین هیچ توجهی به این مورد ندارد 
امروز شصدف و یا سهام دیگر در پرتفوی بنده هست ولی فردا نیست و باید دستی وارد کنم 
(مفید خود و دوره ای این مشکل را گزارش و خود بروزرسانی میکند)

امید است مسولان مشریان را قابل دانسته و پاسخ درخوری نسبت به مشکلات آماده کنند.

38
امین  مصلحی
حتی در صدای مشتری جواب من رو ندادند که چرا برای عرضه اولیه صبح قبل از شروع بازار واریز مبلغ داشتم که چرا مبلغ من هنگام خرید عرضه اولیه صفر شد و بارها سفارش رو انجام دادم و پیغام موجودی ناکافی نمایش داده شد و ضرر کردم و بعد از یک روز مبلغ واریزی بحساب پنل کارگذای آمد که دیگر فایده ای نداشت و حتی در صدای مشتری جوابی به من داده نشد.
امین مصلحی دو شنبه 18 فروردین 1399-18:12 9 پاسخ
مهدی  جانقربان
این خودتون باید توجه کنید قبل از شروع بازار طبق یک ساعتی که نوشته شده شما اگر واریز کنید به دلیل عملیات حسابداری موجودی صفر میشه
مهدی جانقربان دو شنبه 18 فروردین 1399-19:55 1 پاسخ
خزعل  شکری
و مشکل دیگر که فراموش کردم آن را درج کنم پیام ها در سامانه آنلاین پلاس است چند وقتی ست که پیام سهم هایی که بنده نه در دیده بان دارم و نه خرید کرده ام در قسمت پیام های ناظر (سهام من) ظاهر میشود میتوان گفت 50 درصد تمام پیام های روزانه برای من نمایش داده میشود و نمیتوانم ببینم کدام پسام مربوط به سهم بنده است
خزعل شکری دو شنبه 18 فروردین 1399-18:15 4 پاسخ
محمود  مظفری زاده
.پاسخگویی ضعیف. عملکرد نامناسب. ووو. کم کم باید به فکر مهاجرت بود
محمود مظفری زاده دو شنبه 18 فروردین 1399-18:51 4 پاسخ
محمود  مظفری زاده
نه تخفیفی نه اپشن خاصی تو این کارگزاری... هیچی
محمود مظفری زاده دو شنبه 18 فروردین 1399-18:52 3 پاسخ
داود   برزگری
من بنظرم مبین سرمایه باید یه بازنگری در تعداد کارمندانش انجام بده. مثلا بگه قبلا صد هزار تا مشتری داشتم دو تا کارمند در قسمت پشتیبانی حالا دویست تا مشتری شده باید بشن چهار تا کارمند. یه نسبت و تناسب ساده هست.اینجوری مشتریهاش ممکنه زیر صد هزار تا هم بره. چون نارضایتی مسری هست. و این نیست که بگه فقط جدید ها ناراضی میشن. اگر بخوان میام برای مدیرشون توضیح میدم با کمال میل.
داود برزگری دو شنبه 18 فروردین 1399-19:51 1 پاسخ
داود   برزگری
دویست هزار منظورم بود وقتی اومدین نسبت وتناسب ببندین توجه کنید.با تشکر فراوان
داود برزگری دو شنبه 18 فروردین 1399-19:53 0 پاسخ
شهلا  محمدی
این مشکل قبلا" هم بوده روزهای تعطیل و آخر شبها ویک مرتبه که اعلام کردم امتیاز برکشت شد و با دو تا کارگزاری دیگر هم خرید انجام میدهم مشکلات این چنینی دارند ولی بهتر است که درک گنیم مشکلات را وعیب اصلی را پیدا کنیم امید داشته باشیم روزی همه چیز وهمه کس جای خودش باشه با تشکر
شهلا محمدی دو شنبه 18 فروردین 1399-21:37 1 پاسخ
مرتضی  احمدی
دوستان توجه داشته باشین هیچکس منکر ایرادات نیست ، ولی خبر دارین مواقعی که شما راحت معامله میکنین خیلی از کارگزاریا سامانه شون بالا نمیاد ؟؟
مرتضی احمدی دو شنبه 18 فروردین 1399-22:57 0 پاسخ
محمود  خیری نمرور
آیت منظورتون اینه که خوشحال باشیم که بدتر از این نیست؟
محمود خیری نمرور سه شنبه 19 فروردین 1399-1:41 1 پاسخ
مرتضی  احمدی
نخیر خوشحال نباشین،ولی اینطوریم نیست همه نشستن دارن نگاه میکنن،مطمئن باشین همه سعی میکنن بهترین باشن،مشکلات تو هرکاری هست،هیچکسی نمیتونه بگه سیستم فلان کارگزاری بی نقصه ،بی منطق نباشیم
مرتضی احمدی شنبه 23 فروردین 1399-0:48 0 پاسخ
وحید  منجزی
متأسفانه قسمت پرتفو بروز نیست و برای مثال، دو عرضه اولیه شصدف و تملت رو توی قسمت پرتفو نشون نمیده.
وحید منجزی دو شنبه 18 فروردین 1399-23:5 2 پاسخ
فرهنگ  حیدرزاده
من هم متاسفانه این مشکل رو دارم
فرهنگ حیدرزاده سه شنبه 19 فروردین 1399-0:53 0 پاسخ
سجاد  رضائی
وقتی مشتری ها زیاد باشند و اونقدر نعمت فراوان باشه فقط هدف گرفتن درصد خرید و فروش امثال ماهاست دیگه کسی دنبال رضایت مشتری و این مسائل نمیگرده ....
سجاد رضائی سه شنبه 19 فروردین 1399-0:14 5 پاسخ
سجاد  رضائی
تا بادا چنین بادا...
سجاد رضائی سه شنبه 19 فروردین 1399-0:15 0 پاسخ
محمدرضا  صباقي
سلام من هم عین مشکلات آقای شکری را داشتم پیام هم دادم ولی متاسفانه اقدامی صورت نگرفته
محمدرضا صباقي سه شنبه 19 فروردین 1399-8:42 0 پاسخ
خسرو  حمزه نژادی
سلام بله متاسفانه مشکلات کارگزاری مبین سرمایه روز به روز در حال افزایش است و کسی هم پاسخگو نیست نه در قسمت صدای مشتری پاسخ داده میشود و نه حتی به صورت تلفنی بنده چند روز پیش جهت اعتبار تماس گرفتم و وقتی گفتم دیگر کارگزاریها چک نمیگیرن و اعتبار بیشتری میدن خیلی راحت گفت پس برو همون کارگزاریهای دیگه من که به جد تصمیم دارم در اولین فرصت این کارگزاری رو ترک کنم
خسرو حمزه نژادی سه شنبه 19 فروردین 1399-8:50 3 پاسخ
خزعل  شکری
پاسخ کاملا غیر حرفه ای بوده, و مطمعنا کارشناس مربوطه اطلاع کافی از نحوه برخورد با مشتری نداشته
خزعل شکری سه شنبه 19 فروردین 1399-9:38 0 پاسخ
صغری  هنرمند
من 3 روزه دارم ثبت سفارش میکنم ولی اصلا وارد سیستم معاملاتی نمیکنن و هر روز هم زنگ میزنم ولی اهمیت نمیدن
صغری هنرمند سه شنبه 19 فروردین 1399-11:50 0 پاسخ
محسن  ابراهیمی
متاسفانه برای ثبت سفارش اول وقت(8:30)همیشه به مشکل میخوریم
محسن ابراهیمی شنبه 23 فروردین 1399-16:10 0 پاسخ
محسن  ابراهیمی
برای کا مزد هم بقیه کارگزاری ها تخفیفات خوبی قایل میشن که اینجا خبری نیست و یا اگر هست حداقل من بیخبرم...
محسن ابراهیمی شنبه 23 فروردین 1399-16:11 0 پاسخ
مریم  شعبانی جوکار
این کارمزد مبین سرمایه بالاست نه تخفیفی داره /باتوجه به خریدوفروش ازبقیه کارگزاریا عقبید
مریم شعبانی جوکار یک شنبه 24 فروردین 1399-13:57 0 پاسخ

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : اخبار روزانه اخبار هفتگی اخبار سالانه طلا و ارز دیده بان بازار مبین