در یک نگاه

تعاریف ساده از طلای 24،18،17 عیار

1

مشاهده پست

یک شنبه 30 تیر 1398-12:21

اصطلاحات رایج بازار طلا

تعاریف ساده از طلای 24،18،17 عیار

چند اصطلاح رایج بازار طلا را بهتر بشناسیم

طلای ۲۴ عیار: ما عیارهای متفاوتی را در بازار داریم که یکی از آن‌ها طلای ۲۴ عیار است، درواقع طلای ۲۴ عیار طلایی است که ۱۰۰ درصد خالص است و با عدد ۹۹۹٫۹ نشان داده می‌شود. طلای ۲۴ عیار امروزه در ساخت طلاهای زینتی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و ما در بازار طلای زینتی ۲۴ عیار نداریم و فقط شمش‌ها هستند که عنوان طلای ۲۴ عیار را می‌شود روی آن‌ها گذاشت.

طلای ۱۸ عیار: ماهیت طلا یک فلز نرم و بسیار انعطاف‌پذیر است و با توجه به اینکه این فلز قابلیت شکل‌پذیری بسیار بالایی دارد میزان عیار طلا را مقداری دست‌کاری می‌کنند و از فلزهای کمی سخت از قبیل مس، نیکل، نقره در طلا استفاده می‌کنند تا بتوانند استحکام قابل قبولی به آن بدهد؛ بنابراین برای ساخت انواع و اقسام طلای زینتی ۲۵ درصد ناخالصی در آن وجود دارد و فقط ۷۵ درصد آن خالص است که این طلا را با عدد ۷۵۰ نشان می‌دهند. عدد ۷۵۰ به این معنی است که اگر یک قطعه طلا را به ۱۰۰۰ قسمت تقسیم کنیم ۷۵۰ قسمت آن طلای خالص خواهد بود و ۲۵۰ قسمت آن بخشی از سایر فلزهای دیگر است که به آن اضافه‌شده است.

طلای ۱۷ عیار: مورد بعدی طلای ۱۷ عیار است که در بازار با عدد ۷۰۵ نشان داده می‌شود و در اصطلاح به آن مظنه طلا میگویند و قیمت این مظنه طلا تأثیر بسیار زیادی بر روی محاسبه قیمت طلای ۱۸ عیار دارد.

وزن طلا

طلا را با واحد انس اندازه‌گیری می‌کنند. هر انس معادل ۳۱ گرم و ۱۰۳ سوت است درواقع همان‌طور که ۱۰۰۰ گرم معادل یک کیلوگرم است ۳۱ گرم و ۱۰۳ سوت معادل یک انس است که واحد اندازه‌گیری طلا است.

3
امیر  مرادی
عالی بود مرسی رفیق
امیر مرادی یک شنبه 30 تیر 1398-16:26 1 پاسخ
علی  رحمانی
خواهش میکنم
علی رحمانی دو شنبه 31 تیر 1398-9:32 1 پاسخ
سیدرضا  قدمگاهی
جناب رحمانی عزیز سپاس
سیدرضا قدمگاهی یک شنبه 30 تیر 1398-21:25 1 پاسخ
علی  رحمانی
خواهش میکنم.
علی رحمانی دو شنبه 31 تیر 1398-9:32 0 پاسخ
حسین  الیاسی
ممنون مفید بود آقای رحمانی گل.
حسین الیاسی دو شنبه 31 تیر 1398-8:10 1 پاسخ
علی  رحمانی
خواهش میکنم آقای الیاسی عزیز
علی رحمانی دو شنبه 31 تیر 1398-9:33 0 پاسخ

به اشتراک بگذارید :

سایر بخش ها : اخبار روزانه اخبار هفتگی اخبار سالانه طلا و ارز دیده بان بازار مبین